• architektura
  • architektura
  • architektura
  • architektura

> Czym-polega-budownictwo-pasywne

Na czym polega budownictwo pasywne?

Budynki pasywne to obiekty energooszczędne najnowszej generacji, o wysokiej jakości. To obiekty o najwyższym komforcie termicznym i ekstremalnie niskim zapotrzebowaniu na energię cieplną.

Co to jest budownictwo pasywne?

Dom pasywny to rodzaj nowoczesnego obiektu, który pozwala na wypracowanie jak największych oszczędności związanych z eksploatacją budynku. Budowa budynków pasywnych nie jest tania, ale w późniejszej eksploatacji są zdecydowanie tańsze. Taka okoliczność pozwala dość szybko zrównoważyć poniesione na inwestycję koszty. Standardem w takim budownictwie są dobre parametry izolacyjne przegród zewnętrznych oraz zastosowanie wielu rozwiązań, które mają na celu jak najmniejsze zużycie energii podczas eksploatacji. Jest to najbardziej zaawansowana forma budownictwa energooszczędnego. Budynek pasywny potrzebuje do ogrzania nawet siedem razy mniej energii niż tradycyjny budynek budowany zgodnie z obowiązującymi normami.

Dlaczego warto inwestować w budownictwo pasywne?

Budynek pasywny to bardzo dobra inwestycja zarówno pod względem ekonomicznym, jak i zdrowotnym. Na budowę takie domu decydują się przede wszystkim inwestorzy, którzy chcą mieszkać w obiektach, które gwarantują najwyższą jakość powietrza i optymalną temperaturę, jak również myślą o wzroście wartości swoich inwestycji i bezpieczeństwie domowych budżetów podczas eksploatacji. Domy pasywne są wyzwaniem dla architektów, dostępność różnego typu materiałów pozwala na wykonanie bardzo ciekawego projektu. Duże znaczenie ma wewnętrzny rozkład pomieszczeń i zastosowane technologie. Pracownia architektoniczna Vinci potrafi wykonać doskonały i zgodny z potrzebami zleceniodawcy projekt. Dom pasywny ma bardzo niskie zapotrzebowanie na energię, która jest potrzebna do wytwarzania ciepła, co zdecydowanie obniża koszty jego eksploatacji oraz pozytywnie wpływa na środowisko. Trzeba zaznaczyć, że koszty budowy takiego domu są wyższe, gdyż do budowy potrzebne są materiały najwyższej jakości oraz niezwykle starannego wykonawstwa i montażu poszczególnych elementów.

Czy budownictwo energooszczędne to przyszłość? Przeczytaj na naszym blogu